Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog

Je toto tá správna nehnuteľnosť pre mňa? Je teraz ten správny čas na jej kúpu? Dostanem výhodný hypotekárny úver? Tieto otázky si položí každý kto plánuje riešiť kúpu nehnuteľnosti.

Spolupracovať len s jednou realitnou kanceláriou alebo zveriť predaj do rúk viacerým sprostredkovateľom? Večná dilema predávajúcich pri predaji svojej nehnuteľnosti.

Záujem o pozemky v súčasnosti rastie. Kupujúci si všímajú lokalitu, inžinierske siete, cenu, vybavenosť okolia. Čo v prípade, ak je pozemok rovinatý ako sme chceli, lokalita je vynikajúca, cena prijateľná, ale nie je k pozemku vedená prístupová cesta?Od októbra sa na katastri treba pripraviť na zaujímavé novinky. Niektoré zmeny súvisia s procesom elektronizácie, iné reagujú na potreby aplikačnej praxe. Novela bude pozitívnou zmenou nielen pre občanov, ale aj pre realitných sprostredkovateľov.

Výber dobrého pozemku je predpokladom dobrého bývania.

Kto sa nepohybuje v oblasti predajov stavebných pozemkov, často ani nevie čo robiť a na čo všetko si dať pri kúpe pozor. V tomto článku vám detailne popíšeme postup, pri ktorom vám bude kúpa stavebného pozemku oveľa jasnejšia.


Daň z príjmu z prenájmu nehnuteľnosti

Povinnosť platiť dane má každá osoba, ak dosahuje príjem, ktorý je podľa zákona o dani z príjmov považovaný za zdaniteľný. Medzi zdaniteľné príjmy patria aj príjmy z prenájmu nehnuteľnosti.


Mať plán. Počiatok predaja nehnuteľnosti začína rozhodnutím vlastníka, preto sa vždy pri sprostredkovaní predaja sústredíme na motiváciu predávajúceho.